Kontakt z nami

+48 664 198 903

wyślij do nas fax:

napisz do nas e-mail:

przedszkole@stumilowy-las.pl

Opis zajęć

Opisy poszczególnych zajęć:

 

 

Brykanie

 

 

Brykanie to zajęcia wykorzystujące metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, tj. posługiwanie się ruchem jako narzędziem wspomagania rozwoju psychoruchowego dziecka.System ćwiczeń w tej Metodzie wywodzi się z naturalnych potrzeb dziecka, zaspakajanych w kontakcie z dorosłymi tj. z tzw. baraszkowania.

Podstawowe założenia Metody to rozwijanie ruchem trzech aspektów:

 • świadomości własnego ciała i usprawniania ruchowego,

 • świadomości przestrzeni i działania w niej,

 • dzielenia przestrzeni z innymi dziećmi i nawiązywania z nimi kontaktu.

Korzyści płynące ze stosowania Metody Weroniki Sherborne:

 • daje pozytywne odczucie w kontakcie z innym człowiekiem,

 • wyzwala swobodę zachowań i naturalność,

 • daje okazję do rozładowania emocji,

 • daje radość i pewność siebie.

 

 

 

    Przygody Świnki Peppy

 

 

W każdy poniedziałek do drzwi „Stumilowego Lasu” przychodzi mała różowa świnka Peppa (maskotka). W czasie zajęć ciocia czyta historyjkę, ubarwiając scenariusz różnymi technikami artystycznymi. Po przeczytaniu historyjki odbywają się zajęcia kreatywne, tj. plastyczne, techniczne i muzyczne, które mają sprawić, aby dziecko poczuło się ważne, docenione i było twórcze. Przygody Świnki Peppy służą też ekspresji emocjom, jakie kumulowane są dzięki czytanym historyjkom.

Ważnym elementem tych zajęć są zabawy słowne, czyli gra słów polegająca na układaniu rymowanek do słów kluczowych czytanki lub słów nowych, czy jeszcze trudnych dla dzieci.

 

 

    Andersenada – zajęcia plastyczne

 

 

We wtorki do Żłobka przychodzi Pan Hans Christian Andersen (rolę Pana Andersena odgrywa animatorka), który zapoznaje dzieci z jedną ze swoich baśni lub jej fragmentem – edukacja czytelnicza. Odczytana bajka jest tylko wprowadzeniem do zabawy wyobraźni, w czasie której dzieci malują magiczne obrazy, lepią fantastyczne postaci. To zajęcia wykorzystujące dziecięcą potrzebę ekspresji plastycznej – malowanie farbami i rysowanie kredkami.

Wychowanie plastyczne w czasie zajęć „Andersenady”:

 • pobudza i rozwija umiejętność wypowiadania swojego osobistego stosunku do rzeczywistości za pomocą linii i plamy, barwy i kształtu,

 • kształci aktywność myślową, pobudza wyobraźnię i wyzwala, inicjatywę twórczą,

 • kształtuje osobowość oraz wzbogaca przeżycia, rozszerza horyzonty myślowe i rozbudza potrzebę obcowania z dziełami sztuki,

 • daje zadowolenie i radość płynącą, z wiary we własne siły, możliwości twórcze, uczy współistnienia w zespole ludzkim.

 

 

Tygryskowe tańce

 

 

 

Najbardziej rozbrykany tygrys świata. Jego niespożyta energia, dynamika i zaraźliwy humor zna chyba każdy mieszkaniec Stumilowego Lasu. Tam gdzie pojawia się ten dziwaczny tygrys, żywiący się tranem i brykający na ogonie, nie sposób się nudzić! Wyobraźcie sobie jego zabawy przy muzyce!

Tygryskowe tańce to unikalne zajęcia muzyczno – taneczne dla najmłodszych dzieci, które mają pozytywny wpływ na wiele płaszczyzn rozwoju. Poprzez ćwiczenia ciała kształtuje się sylwetka oraz  takie cechy jak gibkość, skoczność i co najważniejsze w tym wieku, koordynacja i poczucie własnego ciała. Dziecko uczy się kontrolować ruch i kontrolować siebie.  

Muzyka pozwala dziecku  otworzyć się, ośmiela, a tym samym ułatwia komunikowanie się z rówieśnikami.

 

 

 

Plastusiowy pamiętnik

 

 

Rodzice nie przepadają za plasteliną, bo przykleja się do mebli, dywanu i ubioru. Platelinę za to uwielbiają dzieci! Nic bardziej nie rozwija ich rączek jak nieustanne ugniatanie, zmienianie kształtów i nadawaniem im własnych znaczeń! W Żłobku w szczególności dużą wagę przywiązujemy do kształtowania małej motoryki. Sprawne rączki to m.in. ładny charakter pisma w przyszłości, operowanie małymi przedmiotami, majsterkowanie i tworzenie czegoś z niczego.

Plastusiowy pamiętnik będzie zapamiętamy przez każde dziecko! Oprócz zajęć z plasteliną oferujemy dzieciom takie techniki plastyczne, jak:

 • frottage (rysowanie na różnych powierzchniach i fakturach),

 • malowanie na cukrze, filtrach do kawy, gazie, etc.

 • naklejanki,

 • nakrapianki,

 • wydrapywanki,

 • prace z użyciem płatków kosmetycznych

i inne… pomysłów mamy tysiące!!!

 

 

 

Język angielski

 

 

Sala zabaw maluchów jest wypełniona po brzegi zabawkami i pluszakami. Dzieci bawią się używając języka angielskiego. Ze specjalnie przygotowanych płyt z wierszykami i piosenkami odsłuchują materiał dostosowany do swojego wieku tak, aby rodzice mogli z łatwością odtworzyć ćwiczenia w domu. Działamy na planie autorskim naszego przedszkola wykorzystując elementy metody Helen Doron.  

Wykorzystujemy naturalne zdolności dziecka z pominięciem tradycyjnych, żmudnych sposobów nauczania, do których konieczna jest znajomość pisma. Dzięki temu język angielski poznają już kilkumiesięczne maluchy.

 

 

 

Kolorowy Świat Franklina

 

 

Franklin to mały żółw, który przeżywa przygody ze swoimi przyjaciółmi: Misiem (najlepszym przyjacielem), Ślimakiem, Wydrą, Gąską, Lisem, Skunksem, Królikiem i Bobrem.

Postać żółwia Franklina stworzyła kanadyjska pisarka dla dzieci Paulette Bourgeois. Spod jej pióra wyszło ponad ćwierć setki książeczek o Franklinie.

My zaś znamy ponad ćwierć setek opowieści z Franklinem w roli głównej! Książeczki o Franklinie są inspiracją do różnych zabaw tematycznych, tak potrzebnych małych dzieciom. Dzięki Franklinowi dzieci poznają świat z bliska i daleka, mogą razem z nim eksperymentować oraz poznawać przyrodę.

Kolorowy Świat Franklina to fantastyczny pomysł na edukację przyrodniczą i naukową maluchów!

 

 

 

Blok zabawowy

 

 

Edukacja to bardzo ważna sprawa, ale maluchom najbardziej potrzebna jest zabawa! I to swobodna zabawa!

O wartości zabawy nie trzeba nikogo przekonywać. Najlepiej wiedzą o tym dzieci, które bawią się niemal od urodzenia.  Zabawa zbliża, wzmacnia relacje, zwiększa wzajemną otwartość. Zaspokaja nie tylko potrzebę kontaktu, wspólnoty i przynależności, ale także potrzebę rozwoju czy świętowania – zarówno u dzieci jak i rodziców. To najlepszy czas do przekazania naszym dzieciom, że są kompetentne i wartościowe.

Aby zaspokoić naturalną potrzebę zabawy dajemy im uwagę i przeróżne zabawki, w tym takie, które trudno mieć w domu (np. laserowe warkoczyki).

 

 

 

Teatrzykownia

 

 

Domeną Żłobka i Przedszkola „Stumilowy Las” są zajęcia, wykorzystujące elementy edukacji teatralnej. Mamy dobrze przygotowaną kadrę i niezbędne akcesoria (kukiełki, miniscenę, maski, zabawki, itp.).

Rozumiejąc ogromną rolę edukacji teatralnej dla rozwoju dziecka już od najmłodszych lat proponujemy różne małe formy sceniczne np.:

 • Zabawy naśladowcze,

 • Zabawy z elementem dramy i pantomimy,

 • Inscenizowanie wierszy i piosenek,

 • Naśladowanie wybranej postaci z bajki

Istotnym elementem jest udostępnienie dzieciom przedmiotów, które wykorzystają w czasie swobodnych zabaw np.: pacynek, kukiełek, dekoracji strojów, które mamy zgromadzone w kąciku teatralnym.

 

Teatrzykowania to także forma terapii – wierzymy, że w każdym dziecku, które może bawić się w teatr, zarówno otwartym, śmiałym i pomysłowym czy też zamkniętym, tkwi wiele radości i możliwości twórczego działania! Taka właśnie jest teatrzykownia!

 

 

 

Bajki Mądrej Sowy

 

 

W naszym Żłobku nie jest łatwo się nudzić! Powiemy otwarcie: jest tu tyle ciekawej zabawy, że można się od niej zmęczyć.

Wiemy też, że każde małe dziecko (do 3 roku życia) potrzebuje drzemki lub innej formy odpoczynku. Temu właśnie służą zajęcia relaksacyjne połączone z cichym czytaniem bajek pt. „Bajki Mądrej Sowy”.

 

 

Podsumowanie dnia

 

 

Kochani Rodzice! Nie będzie to proste wyprowadzić dziecko ze Żłobka do domu! U nas jest bardzo! Ale to bardzo ciekawie! Siadanie w kręgu pod koniec dnia jest bardzo ważne dla rozwoju dziecka! Każdy ma możliwość powiedzenia, co mu się podobało, a co nie. Ponadto podsumowanie dnia to doskonały czas na „syczaki” lub „reraki” (proste ćwiczenia logopedyczne), dzięki którym Wasze maleństwo będzie szybciej rozwijało swój aparat mowy! Wiemy, co robimy! Jesteśmy specjalistami!

 

 

Brak wtyczki FLASH lub wyłączone JS.

Kliknij, tutaj

aby pobrać i zainstalować wtyczkę.

W przeglądarce musisz również włączyć obsługę Javascripts.

ul. Marcelińska 96C lok.220 ATANER 2011

Żłobek Stumilowy Las Poznań - Żłobek dla maluchów od 1 roku życia do 6 lat, Żłobek Twoje pociechy pod najlepszą opieką
Strona główna niewidoczna Oferta Cennik Galeria Aktualności Kontakt Przedszkole
Realizacja: Dpl Agency - Projektowanie Stron Internetowych