Gimnastyka w przedszkolu Stumilowy Las

 • Gimnastyka w przedszkolu

 • Naturalną potrzebą u dziecka jest potrzeba ruchu, dlatego tak ważne jest aby w przedszkolu była gimnastyka.

  Gimnastyka to nie tylko wyrażenie przez dzieci siebie i swoich odczuć poprzez ruch, ale także możliwość aktywności fizycznej, która zwłaszcza dziś jest bardzo potrzebna dzieciom, bowiem w większości dzieci prowadzą pasywny tryb życia, swój czas spędzają przed komputerem lub telewizorem co w niedalekim czasie skutkuje nadwagą lub otyłością jak również innymi dolegliwościami takimi jak np. wady postawy.

  W naszym  przedszkolu zaszczepiamy u dzieci nawyk ćwiczeń już od samego rana zaczynając ćwiczeniami porannymi przed śniadankiem poprzez bardzo aktywną zabawę i ćwiczenia w ciągu dnia, a na zabawie i ruchu na świeżym powietrzu kończąc. Tego rodzaju nawyki z pewnością zaowocują w przyszłości.

  Gimnastyka w naszym przedszkolu to nie tylko ćwiczenia ale wiele radości, okazji do spontanicznej aktywności, rozładowania nadmiaru energii oraz wyciszenia nagromadzonych emocji.

 • Dzięki ćwiczeniom gimnastycznym dzieci w naszym przedszkolu mają lepszy apetyt, poprawia im sie kondycja, mają energię na cały dzień   i nie czują sie zmęczone,

  Wykonując ćwiczenia maluchy znacznie szybciej i łatwiej rozwijają swoją zręczność, sprężystość oraz gipkość. W czasie ćwiczeń, ćwiczą również koncentrację, szybkość        i umiejętność podejmowania decyzji, siłę woli, jak również konstruktywne myślenie. Ćwiczenia gimnastyczne dostarczają dzieciom wielu wrażeń, uczą zdrowej rywalizacji, zdyscyplinowania, współdziałania z grupą, słuchania i wykonywania poleceń. 

  Poprzez regularne wykonywanie ćwiczeń można u dzieci zniwelować wiele wad postawy.

 • Zapisy już trwają!