fbpx

Kadra przedszkola

Stumilowy Las

Nasza kadra

Sercem każdego miejsca są ludzie. My to wiemy, dlatego stawiamy na najlepszych.

Ciocia Klaudia

Dyrektor

Ciocia Maja

Nauczyciel

Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. „Nie ma dzieci – są ludzie.” – te słowa Janusza Korczaka są zdecydowanie jednymi z moich ulubionych, ponieważ „czuję” je nie tylko sercem, ale tez rozumem.
W sumie już od nastoletnich lat wiedziałam, ze pedagogika to jest coś co będzie mnie w życiu napędzało i dawało radość. W tym celu będąc w liceum ukończyłam kurs wychowawcy kolonijnego i aktywnie uczestniczyłam w różnego rodzaju obozach, które były dla mnie takim pierwszym sprawdzianem umiejętności społecznych a w kolejnych latach zanim ukończyłam studia, byłam nianią, opiekując się maluchami w różnym wieku. Collegium da Vinci było moja pierwszą uczelnią, gdzie ukończyłam pedagogikę wczesnoszkolna i przedszkola a także opiekuńczo-wychowawcza, jednak wciąż było mi mało i w myśl tego, ze nauczyciel uczy cale życie realizowałam różnego rodzaju kursy, szkolenia z zakresu nowoczesnych metod i technik pracy z dzieckiem, metodyki nauczania, zarządzania oświata czy też różnych zabaw ruchowych i muzycznych oraz wiele innych. W zeszłym roku ukończyłam studia z zakresu pedagogiki specjalnej a także diagnozowania oraz terapii dzieci ze spectrum autyzmu. W chwili obecnej bardzo bliski jest mi temat zaburzeń integracji sensorycznej wśród najmłodszych.
Nauczycielem i dyrektorem przedszkola i żłobka jestem od kilku lat i przyświeca mi zasada wzajemnego porozumienia i wsparcia w każdym aspekcie, zarówno jeżeli chodzi o maluchy jak i o rodziców a metody pracy dostosowuje do możliwości rozwojowych dziecka, jego mocnych stron, talentów, po to, aby każde z nich mogło zobaczyć to co jest w nim najlepsze. Być może dzięki temu już w przedszkolu „narodzi” się przyszły naukowiec czy też sportowiec. Odkrywanie każdego dnia z dziećmi jest nową przygoda, nauką i ogromną radością, dlatego jako pedagog czerpie z tego garściami. Niepohamowana ciekawość dziecka, jego spontaniczność i uśmiech jest najpiękniejszym co możemy od niego dostać, dlatego pamiętajmy -“Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz, jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż.”
Jestem absolwentką Pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyłam współprowadząc gromadę zuchową oraz pracując jako opiekunka. Mam ukończony kurs drużynowych ZHP oraz kurs wychowawcy kolonijnego. W miarę możliwości uczestniczę w inspirujących warsztatach oraz webinarach, które uzupełniają, odświeżają i porządkują posiadaną wiedzę. Ostatnio ukończyłam certyfikowany kurs Logorytmiki. Kończę studia na kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Ze Stumilowy Lasem związana jestem od 2017 roku, najpierw jako pomoc, później jako opiekun i prowadząca grupę żłobkową – Maleństwa.
W młodszej grupie przedszkolnej Puchatki zaczęłam rozwijać się jako nauczyciel. W pracy nauczyciela przedszkolnego fascynują mnie zmiany jakie zachodzą w moich podopiecznych, ich niepowtarzalność oraz dziecięca szczerość, radość i wyobraźnia. Zawsze staram się zrozumieć motywy zachowań dzieci. Uważam że ważne jest daćdziecku miejsce, czas i wsparcie dla przeżywania emocji, zwłaszcza tych „trudnych”. W wolnym czasie sporo spaceruje, poznaje lokalną gastronomię, chodzę na koncerty, jestem częstym gościem polskich teatrów muzycznych. Chłonę smaki, zapachy, dźwięki i kolory życia. Staram się żyć wg. Idei less waist.

Ciocia Ola

Nauczyciel

Ciocia Ania

Nauczyciel

Ciocia Karolina

Nauczyciel

Jestem nauczycielem edukacji elementarnej i terapii pedagogicznej, jednak doświadczenie w pracy z dziećmi zaczęłam zdobywać jeszcze przed studiami. Kiedy miałam 16 lat rozpoczęłam pracę jako mentor dziecięcy, prowadząc warsztaty teatralne w województwie zachodniopomorskim. Do tego byłam również animatorem. Kiedy przyjechałam do Poznania, na kilka lat zatrzymałam się w szkółce łyżwiarsko-rolkowej gdzie nauczyłam się najwięcej, nie tylko o dzieciach ale również o rodzicach, o tym, że ich wsparcie jest niezwykle ważne.

W swojej pracy najbardziej lubię nieszablonowe umysły małych ludzi oraz ich myślenie pozbawione stereotypów. Cieszę się, kiedy młodzi ludzie nabierają pewności siebie, uczą się szanować drugiego człowieka oraz kiedy pokazują, że to dorośli powinni uczyć się od dzieci. W życiu prywatnym lubię śpiewać, jeździć na łyżwach i trenować psy.
Pochodzę z Poznania, tutaj też ukończyłam studia z zakresu edukacji elementarnej i terapii pedagogicznej, oraz promocji zdrowia i socjoterapii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Staram się stale podnosić swoje kwalifikacje i uczyć się od otaczających mnie ludzi. Chcę kiedyś móc powiedzieć, że miałam swój udział w kształtowaniu lepszej przyszłości, ponieważ byłam dobrym nauczycielem, a dzieci które uczyłam zmierzyły się ze Światem dobrze to tego wyzwania przygotowane.
Fascynuje mnie przyroda, zwłaszcza zwierzęta z których dla mnie najbardziej wyjątkowym jest nasz przyjaciel pies. Z tego też powodu ukończyłam, wraz z moim czworonogiem kurs dogoterapii. Od lat uczę też dzieci języka angielskiego, który był moim głównym językiem komunikacji, podczas gdy mieszkałam za granicą. W moim dalszym rozwoju pragnę się skupić na metodach terapii i wsparcia psychologicznego dzieci i młodzieży.
Jestem absolwentką Pedagogiki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Swoje doświadczenie zdobywałam pracując nie tylko w przedszkolach, ale także w innych placówkach pedagogicznych, gdzie skupiałam się na pracy z dziećmi niedostosowanymi społecznie, a także będącymi w grupie zagrożonych. W ramach swojego rozwoju uczestniczę w różnego rodzaju kursach, ostatni jakim mogę się pochwalić to kurs z zakresu surdopedagogiki.

W mojej codziennej pracy podążam za dzieckiem. Wykorzystuję zdobytą wiedzę, by dobrać sposób oddziaływania do indywidualnych potrzeb i etapu rozwoju poszczególnych maluchów. Niezwykle ważna jest dla mnie owocna współpraca z rodzicami, uważam, ze wspólnie możemy osiągnąć spory sukces. W Stumilowym Lesie jestem nauczycielem w grupie starszej a także dodatkowo prowadzę zajęcia artystyczne oraz kodowanie na dywanie.

Zapisy już trwają!

Zapraszamy do niepublicznych placówek Stumilowy Las, które cieszą się wysokim zadowoleniem rodziców, gwarantują rzetelną opiekę, rozwój oraz wspaniałą zabawę dla dzieci.