fbpx

Języki obce w placówkach Stumilowy Las

“Czym skorupka za młodu nasiąknie”

Według językoznawców najlepszym okresem do nauki języka obcego jest wiek przedszkolny czyli od trzeciego do piątego roku życia. W tym czasie trwa budowa mózgu i rozwój układu nerwowego. Wszechstronny rozwój we wczesnych latach życia pobudza tworzenie sie synaps i wzmacnia wykorzystanie potencjału umysłowego.

W naszym przedszkolu nauka języków odbywa sie głównie przez zabawę, bowiem dzieci bardzo szybko się uczą i w naturalny sposób przyswajają wiedzę na którą w starszym wieku muszą poświęcić więcej czasu i wysiłku, dlatego zakorzenienie choćby podstaw obcego języka w małym dziecku, kiedy nauka nie kojarzy mu się jeszcze z przykrym obowiązkiem jest inwestycją w przyszłość .

Korzyści płynące z nauki to przede wszystkim rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny, dzięki  zajęciom językowym dziecko buduje swoją pewność siebie w posługiwaniu się obcymi wyrażeniami językowymi oraz szeroko rozumianą kompetencję językową, oprócz tego nauka języka obcego rozwija w maluchach dziecięcą wyobraźnię doskonali słuch i umiejętność prawidłowej wymowy. Dodatkowo w naszych placówkach chcąc wzmocnić wszystko to czego dzieci uczą się w ciągu tygodnia, po prostu mówimy do nich w języku obcym, dzięki czemu naturalnie przyswajają, analizują i rozumieją języki.

Nauka języka obcego od najmłodszych lat rozwija umiejętności komunikacyjne również w języku ojczystym dziecka, pomaga w nauce innych przedmiotów jak również zapoznaje dzieci z innymi odmiennymi kulturami, poszerza sposób widzenia świata oraz daje możliwość porozumiewania się z większą liczbą ludzi.

Pamiętajmy, iż języki obce są nieodzownym elementem edukacji XXI wieku!

Zapisy już trwają!

Zapraszamy do niepublicznych placówek Stumilowy Las, które cieszą się wysokim zadowoleniem rodziców, gwarantują rzetelną opiekę, rozwój oraz wspaniałą zabawę dla dzieci.