fbpx

Zajęcia

 • Zajęcia w Przedszkolu Stumilowy Las

 • Informatyka

  Aby sprostać wymogom konkurencyjności w skali globalnej, konieczne jest kształcenie fachowców o najwyższych kwalifikacjach, którzy potrafią zrównać polską gospodarkę z gospodarką krajów wysoko rozwiniętych. Potrzebni są fachowcy o bardzo wysokich kwalifikacjach w wąsko wyspecjalizowanych dziedzinach: informatycy oraz specjaliści z zakresu automatyki i robotyki, którzy w swoich specjalnościach potrafią uzyskać przewagę konkurencyjną. Potrzebni są także specjaliści, którzy bardzo dobrze rozumieją całą firmę, jej potrzeby w zakresie informatyzacji i automatyzacji oraz otoczenie w którym ona działa i potrafią ją sprawnie dostosować do zmieniających się w tym otoczeniu warunków. Takich specjalistów kształci Wydział Informatyki.

 • Język angielski

  Według językoznawców najlepszym okresem do nauki języka obcego jest wiek przedszkolny czyli od trzeciego do piątego roku życia. W tym czasie trwa budowa mózgu i rozwój układu nerwowego. Wszechstronny rozwój we wczesnych latach życia pobudza tworzenie sie synaps i wzmacnia wykorzystanie potencjału umysłowego.

  W naszym przedszkolu nauka języka angielskiego odbywa sie głównie przez zabawę, bowiem dzieci bardzo szybko się uczą i w naturalny sposób przyswajają wiedzę na którą w starszym wieku muszą poświęcić więcej czasu i wysiłku, dlatego zakorzenienie choćby podstaw obcego języka w małym dziecku, kiedy nauka nie kojarzy mu się jeszcze z przykrym obowiązkiem jest inwestycją w przyszłość.

 • Robotyka w Przedszkolu Stumilowy Las

 • Rozwój dziecka zależy od wielu czynników. Bardzo ważna jest odpowiednia stymulacja, która wpływa na wiele obszarów mózgu m.in. odpowiedzialnych za inteligencję, kreatywność, zdolność logicznego myślenia i łączenia faktów. Z tego względu w Przedszkolu Stumilowy Las dzieci mają możliwość uczestniczenia w zajęciach z Robotyki (Lego).

 • Wstęp do języka chińskiego

  Język chiński uważany jest za jeden z trudniejszych do nauki. Czy jest tak na prawdę? Sam w sobie, pod względem struktury, jest właściwie bardzo prosty. Problem stanowi wymowa, a konkretnie tony oraz oczywiście pisownia. Nie istnieje alfabet. Znaków chińskich po prostu trzeba się nauczyć na pamięć. Kresek znaków nie można stawiać w dowolnej kolejności, istnieją reguły oraz określona dla każdego znaku liczba pociągnięć, kierunek stawiania kresek oraz ich kolejność.

 • Zapisy już trwają!

 • Gimnastyka w Przedszkolu

  Naturalną potrzebą u dziecka jest potrzeba ruchu, dlatego tak ważne jest aby w przedszkolu była gimnastyka.

  Gimnastyka to nie tylko wyrażenie przez dzieci siebie i swoich odczuć poprzez ruch, ale także możliwość aktywności fizycznej, która zwłaszcza dziś jest bardzo potrzebna dzieciom, bowiem w większości dzieci prowadzą pasywny tryb życia, swój czas spędzają przed komputerem lub telewizorem co w niedalekim czasie skutkuje nadwagą lub otyłością jak również innymi dolegliwościami takimi jak np. wady postawy.

  W naszym  przedszkolu zaszczepiamy u dzieci nawyk ćwiczeń już od samego rana zaczynając ćwiczeniami porannymi przed śniadankiem poprzez bardzo aktywną zabawę i ćwiczenia w ciągu dnia, a na zabawie i ruchu na świeżym powietrzu kończąc. Tego rodzaju nawyki z pewnością zaowocują w przyszłości.

 • Zajęcia z rytmiki

  Rytmika to jedna z form wychowania muzycznego z którą dziecko zetknie sie w naszym przedszkolu. Zajęcia umuzykalniające z wplecionymi do muzyki różnego rodzaju ćwiczeniami pozwolą maluchowi na jeszcze lepszy rozwój sprawności fizycznej oraz rozwój umysłowy. Rytmika to działania, które mają na celu uwrażliwienie dziecka na rytm poprzez stworzenie takiego rodzaju ćwiczeń, aby maluch mogł za pomocą gestów i taktowania powtórzyć rytm muzyki, wykonać różne ćwiczenia w rytm muzyki, jak również wyrażać muzykę ćwiczeniami.

 • Zapisy już trwają!

 • Zajęcia artystyczno-teatralnie

  Są zajęciami zorganizowanymi w przedszkolu w celu uwrażliwienia dzieci na piękno, sztukę i muzykę. Zajęcia odbywają sie cyklicznie i są w formie spotkań z ciekawymi ludźmi ze świata sztuki, muzyki, teatru. W czasie tych spotkań aktorzy, muzycy, plastycy opowiadają o swojej pracy wieńcząc spotkanie koncertem, przedstawieniem teatralnym lub kukiełkowym. Do naszego przedszkola zapraszamy również aktorów z teatrzykiem cieni jak również pantomimy.

  Zajęcia artystyczno-teatralne to spotkania bogate we wrażenia i emocje. Dzięki tego typu zajęciom rozwijamy dziecięce talenty, wspomagamy i ukierunkowujemy rozwój dziecka z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami, uwrażliwiamy na piękno różnorodnych zjawisk przyrodniczych oraz społecznych, kształtujemy wrażliwość społeczną, rozbudzamy ciekawość świata.

 • Zajęcia plastyczne

  Zajęcia plastyczne to jedna z najbardziej trwałych i przyjemnych form aktywności dziecka w przedszkolu. Ogromną zaletą zajęć plastycznych jest pozostały w ręku przedszkolaka efekt tej działalności czyli zrobiona przez niego praca.

  Zajęcia plastyczne, są bardzo potrzebne w przedszkolu ponieważ dzięki nim następuje rozwój sprawności motorycznej malucha, kształtuje i rozwija się wyobraźnia, zdolność myślenia, kształcą sie zdolności manualne, które w późniejszym okresie dziecko pozytywnie wykorzysta przy nauce pisania.

  Zabawa kolorem, kreską sprawi, iż twórczość plastyczna będzie źródłem radości z własnej twórczości i pozwoli maluchowi na ekspresję własnych uczuć.

 • Zajęcia sensoplastyczne

  Sensoplastyka – to taka plastyka z wykorzystaniem wszystkich zmysłów, zabawa różnymi fakturami, z wykorzystaniem różnych mas, materiałów sensorycznych. Zajęcia sensoplastyczne wpływają na rozwój całego organizmu, stymulują receptory przez co rozwijają połączenia nerwowe w mózgu. Im ich więcej tym „łatwiej” nam się myśli i sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka jak i osób dorosłych.

 • Zapisy już trwają!